Cafe Isıtma, Doğalgazlı Radyant Isıtıcı

Cafe Isıtma

Radyant Isıtıcı Nedir?
Radyant ısıtıcı, güneşin dünyayı ısıtma yöntemine benzer bir ısıtma prensibine göre tasarlanmıştır. Güneşin kızıl ötesi ışınları dünyaya, objelere ve insanlara çarpar. Radyant enerji absorbe edilir ve her obje bir ısı rezervuarı haline gelerek, ısınma başlar. Radyant ısıtıcı ile, tıpkı güneş gibi, yalnızca objeler yada insanlar ısıtılır, tüm binanın ortam havası ısıtılmaz. Dolayısıyla, ısı kaybı fazla olan fabrika, stadyum, depo vb. mekanlarda, yani çok büyük, çok yüksek , çok geniş yada ısı dalgalanmalarının fazla olduğu alanlarda yalnızca ihtiyaç olanı ısıtır; enerjiden önemli ölçüde tasarruf sağlanır.

NEDEN RADYANT ISITICI?
Konvansiyonel ısıtıcılar tüm ortam havasını ısıtır, dolayısıyla oluşan bu ısıdan ortamda bulunan insanlar, objeler de faydalanmış olur. Kapının sürekli açık olduğu binalarda, yüksek ısı kayıplarına sebebiyet veren hava değişimleri meydana gelir. Radyant ısı, hava tarafından absorbe edilmez, dolayısıyla sıcaklığın sıklıkla değiştiği mekanlar için idealdir. Radyant ısıtıcılar, konvansiyonel ortam ısıtıcılarına kıyasla önemli ölçüde enerji tasarrufu sağlar
Isınan hava yükselir. Konvansiyonel ısıtıcılar kullanarak çalışma alanlarını doğrudan ısıtmak çok güçtür. Örneğin yüksek tavanlı bir binada, çalışma alanında ısının göreceli olarak daha düşük olduğu soğuk noktalar mevcut iken, çatıya yakın yerlerde ısı gereksiz derecede fazladır. Radyant ısı, kızıl ötesi ışınları ile iletilir ve yönlendirilmiştir. Radyant ısıtıcının ihtiyaç olan noktalarda doğru şekilde monte edilmesiyle çalışma alanlarındaki soğuk nokta sorunu önlenmiş olur
Radyant ısıtıcılarla bölgesel ısı kontrolü, çalışma alanlarının ihtiyaç doğrultusunda farklı sıcaklıklarda olmasını sağlar.
Radyant ısı, tüm binayı ısıtmadan, yalnızca insan vücudunu doğrudan ısıtır. Üstelik radyant ısıtıcı çalışma alanının ısınma ihtiyaçlarına diğer ısıtma yöntemlerinden çok daha çabuk cevap verir. Isınma için gereken süre kısaldığı için önemli ölçüde enerji tasarrufu sağlandığı gibi modern ve esnek çalışma koşullarına uygun bir ısıtma sistemi kurulmuş olur.
Sıcak hava üflemesi prensibiyle çalışan ısıtma sistemleri, çalışma alanında hava akımı yaratarak ısıtmayı sağlar. Hijyenin önemli olduğu üretim tesislerinde, bu tip ısıtma sistemleri yerdeki yada sistem içindeki tozu ve kiri kaldırarak; istenmeyen bir kirlilik yaratır. Üstelik hızlı hava hareketleri, vücutta ısı kaybına yol açar.

 

 

Telefonla Bize Ulaşın

 444 20 52

whatsapp-doğalgaz-tesisatı 

 

 

...

Ücretsiz Keşif Formu

İstenilen Hizmetler

Hafta İçi     09:00 - 18:00 Hafta Sonu 09:00 - 15:00

Neredeyiz Kartal / İstanbul